Zastosowanie podnośników nożycowych

Konieczność pracy na pewnej wysokości zmusiły ludzkość do opracowania metod, które będą mogły w sposób bezpieczny podnosić ludzi. Wymyślono metodę podnoszenia platformowego opartego na specjalnych platformach, zabezpieczonych barierkami, nazwanymi powszechnie koszem. Potrafią one podnosić ludzi na duże wysokości i w sposób bezpieczny manewrować całym urządzeniem. Do najmniejszych rodzajów podnośników należą podnośniki nożycowe.

Gdzie można wykorzystać wynajęte podnośniki nożycowe?

podnośniki nożycowe wynajemPodnośnik nożycowy także jest oparty na platformie koszowej, z tą różnicą w stosunku do tradycyjnych podnośników, że składa się z dwóch platform połączonych wysięgnikiem o bardzo charakterystycznej budowie przegubowej zwanej właśnie nożycami. Dolna platforma służy jako balast oraz napęd całej maszyny, natomiast górna to część robocza, na której odbywają się prace na wysokości. Z reguły podnośniki koszowe są przeznaczone do pracy na halach, gdzie świetnie sprawdza się ich kompaktowa obudowa, a wysokość podnoszenia jest wystarczająca. Bardzo popularne jest wynajmowanie podnośników nożycowych do prac konserwacyjnych w niektórych zakładach produkcyjnych, które nie posiadają tego sprzętu na stanie. Jeśli chodzi o podnośniki nożycowe wynajem jest bardzo łatwy, gdyż ofert jest całkiem sporo. Wystarczy tylko poszukać. Wynajmuje się je na okres albo jednego dnia, albo pewnego okresu czasu, przy czym okres czasu jest dużo bardziej korzystniejszy przy przeliczeniu ceny na jeden dzień roboczy niż wynajem krótkoterminowy, nie zawsze jednak opłaca się to robić, zwłaszcza jeśli prac jest na kilka godzin. Do poruszania się podnośnikiem nożycowym wymagane są uprawnienia, dlatego wynajem powinien odbywać się po uzgodnieniu tego, kto będzie operował tą maszyną. Firma wynajmująca na pewno nie zgodzi się powierzyć go osobie, która nie będzie w stanie przedłożyć odpowiednich uprawnień w momencie wynajmu. W takim przypadku pozostaje tylko wynajęcie sprzętu wraz z operatorem, co ponosi za sobą dodatkowe koszty finansowe.

Z podnośników nożycowych bardzo często korzystają supermarkety i inne sklepy wielkopowierzchniowe. Przydają się podczas wieszania banerów z ofertami promocyjnymi wewnątrz sklepu. Można dzięki temu robić to bez pomocy drabiny i to dużo szybciej i wydajniej. Żeby nie ulec stereotypom, to powiem, że podnośniki nożycowe doskonale sprawdzają się także na zewnątrz budynków, na przykład przy wymianie lamp, które znajdują się na wysokości dostępnej z poziomu wysuniętej platformy, żeby można było do nich dosięgnąć.

Zastosowanie podnośników nożycowych
Przewiń do góry