Zastosowania pras hydraulicznych

 

Urządzenie, jakim jest prasa hydrauliczna składa się z podstawowych elementów stosowanych w układzie hydraulicznym, który obejmuje cylinder, tłoki, rury hydrauliczne itp. Działanie tej prasy jest bardzo proste. Układ składa się z dwóch cylindrów, płyn (zwykle olej) wlewa się do cylindra o małej średnicy. Ten cylinder jest znany jako cylinder podrzędny.

Prasy hydrauliczne można spotkać w wielu miejscach

prasa hydrauliczna do drewnaTłok w tym cylindrze jest popychany tak, że ściska on płyn, który przepływa przez rurę do większego cylindra. Większy cylinder jest znany jako cylinder główny. Nacisk wywierany jest na większy cylinder, a tłok w cylindrze głównym wypycha płyn z powrotem do oryginalnego cylindra. Siła przyłożona do płynów przez mniejszy cylinder powoduje większą siłę po wciśnięciu do głównego cylindra. Prasa hydrauliczna jest stosowana głównie do celów przemysłowych, w których wymagane jest duże ciśnienie do sprasowywania metali w cienkie blachy. Przemysłowa prasa hydrauliczna wykorzystuje obrabiany materiał wraz z płytami prasowymi do kruszenia lub dziurkowania materiału w cienki arkusz. Jakie są zastosowania prasy hydraulicznej? Otóż prasa hydrauliczna do drewna odgrywa ważną rolę w przemyśle papierniczym. Prasa hydrauliczna jest używana do prawie wszystkich celów przemysłowych. Ale w zasadzie służy do przekształcania metalowych przedmiotów w blachy. W innych branżach stosuje się go do rozcieńczania szkła, wytwarzania proszków w przypadku przemysłu kosmetycznego i do formowania tabletek do użytku medycznego. Prasa hydrauliczna bywa używana do kruszenia samochodów. Prasa hydrauliczna jest sercem każdego systemu kruszenia samochodów. W tym procesie silnik hydrauliczny wywiera duży nacisk na płyny do cylindrów. Ciśnienie płynu powoduje, że płyty unoszą się i z dużą siłą płyta jest napędzana przez samochód, tym samym miażdżąc ją. Podczas przetwarzania ziaren kakaowych uzyskiwany jest płyn znany jako likier czekoladowy. Do wytwarzania beztłuszczowego proszku kakaowego płyn wyciska się w prasie hydraulicznej. Po tym etapie ciecz ta jest przetwarzana dalej w celu uzyskania proszku. Tak otrzymany proszek to kakao w proszku, które nie zawiera tłuszczu. W procesie wytwarzania mieczy stosuje się prasę hydrauliczną, aby nadać surowej stali płaski kształt.

Istnieje wiele różnych rodzajów pras hydraulicznych dostosowanych do różnych wymagań przemysłu. Prasy do drewna są zwykle używane, gdy praca nie ma charakteru ciężkiego. Prasy te są dostępne w różnych rozmiarach i specyfikacjach. Jednak w porównaniu z innymi prasami hydraulicznymi nie ściskają dużych ciśnień wymaganych do wytworzenia większej wydajności.

 

Zastosowania pras hydraulicznych
Przewiń do góry