Zarejestrowanie firmy w Bydgoszczy

Każdego roku powstają tysiące nowych firm, ale też zamyka się też ich spora część. Założenie własnej firmy powinno być poprzedzone dokładnymi wyliczeniami i analizą mocnych i słabych stron. Dobrze też jest mieć już odłożone jakieś pieniądze na rozruszanie firmy, ponieważ początki zawsze są ciężkie. Samo zarejestrowanie działalności nie jest kłopotem, ale wszystkie działania, które są związane z jej funkcjonowaniem.

Kiedy zarejestrować firmę?

rejestracja firmy w BydgoszczyPrzed podjęciem decyzji o założeniu firmy, warto przeanalizować jej słuszność. Trzeba się liczyć z tym, że podatki i składki na ubezpieczenie społeczne będziemy musieli płacić w każdym miesiącu, bez względu na wysokość dochodu. Musimy prowadzić księgowość, albo zlecić komuś wykonanie tej usługi. Na etapie planowania z pewnością przyda się porządny biznes plan, który pozwoli przewidzieć przyszłe sytuacje. Sama rejestracja nie jest trudna, bo obecnie można jej dokonać przez internet, albo w odpowiednim Urzędzie Miasta. Rejestracja firmy w Bydgoszczy jest bardzo szybka, gdyż w jednym okienku możemy za jednym razem załatwić wszystkie sprawy. Aby tego dokonać, trzeba mieć uzupełniony odpowiedni wniosek, w którym podaje się wszystkie niezbędne informacje na temat przyszłej firmy. A mianowicie pełna nazwa firmy, adres siedziby działalności, wybrana forma opodatkowania, czy dzień rozpoczęcia działalności, który możemy być późniejszy niż data składania wniosku. Dzięki odroczonemu terminowi otwarcia firmy, mamy czas na zorganizowanie wyposażenia biura, kupienia niezbędnych materiałów i produktów, czy przygotowaniu stanowisk pracy. Zanim zarejestrujemy firmę, musimy podjąć decyzję w jaki rodzaj opodatkowania wybieramy, czy będziemy się rozliczać miesięcznie, czy kwartalnie. W trakcie rejestracji trzeba podać czym dokładnie będzie się zajmować firma i na tej podstawie trzeba wymienić odpowiednie numery kodów PKD. W trakcie działalności można je zmieniać, lub dodawać nowe. Przy rejestracji, trzeba też zgłosić firmę do odpowiedniego Zakładu Ubezpieczeń Społecznych.

Jak widać rejestracja nie jest trudna, ale wymaga odpowiedniego przygotowania się. Najlepiej zabrać wcześniej z urzędu wniosek i uzupełnić go na spokojnie, aby nie popełnić żadnego błędu. Po rejestracji pozostaje nam jeszcze założenie konta firmowego w banku i możemy zacząć działać. Wiele spraw urzędowych związanych z działalnością, można załatwić przez internet, co znacznie przyśpiesza cały proces. Rejestracja firmy jest obecnie znacznie prostsza niż jeszcze kilka lat temu.

Zarejestrowanie firmy w Bydgoszczy
Przewiń do góry