Wykańczanie powierzchni elewacyjnych

Zastosowanie okładziny elewacyjnej podnosi poziom wizualny budynku z zewnątrz. Dlatego też na powierzchniach elewacyjnych stosowane są specjalne płytki ceramiczne na bazie gresu, lub też klinkierowe płytki, które są odpowiednio odporne na częste zmiany temperatury atmosferycznej, oraz opady deszczu lub też śniegu. Elewacje dostępne są w bardzo różnej kolorystyce, jednakże ich dobór zależy wyłącznie od kolorystyki, jaką życzy sobie właściciel budynku.

Zabiegi elewacyjne budynków

elewacje w LublinieNa rynek sprzedaży artykułów budowlanych oraz wykończeniowych wprowadzone zostały duże ilości płytek ceramicznych na bazie gresu, a także klinkieru. Każde z nich nadają się idealnie na powierzchnie zewnętrzne, takie jak elewacje, tarasy, czy też balkony. Nie ma żadnych przeszkód aby połączyć kolor elewacji wraz ze schodami zewnętrznymi, prowadzącymi do drzwi wejściowych budynku. Wymaga to jednak zastosowania płytek o tej samej kolorystyce, jednakże istnieją możliwości aby dobrać ten sam kolor płytek stopniowych na schody, wraz z płytkami elewacyjnymi, które zostaną zastosowane na powierzchni ściennej elewacji budynku. Elewacje w Lublinie dostępne są w różnych formatach oraz strukturach, według własnego uznania możemy dobrać płytki zarówno matowe, jak również polerowane. Nowoczesne projekty wykończenia elewacji pozwalają także na zastosowanie płytek elewacyjnych wyłącznie w niektórych miejscach na elewacji. Jest to element sztukaterii elewacyjnej, dlatego też stosując takiego rodzaju rozwiązania, efekt wizualny zewnętrznej części budynku zyskuje na oryginalności, względem pozostałych nieruchomości w okolicy. Zastosowanie specjalnych elementów sztukaterii pozwala także na zachowanie wysokiego standardu wizualnego, oraz prestiżu, co pozwala na wyróżnienie się naszego domu, względem pozostałych nieruchomości. Należy jednak pamiętać, iż dokonanie montażu płytek elewacyjnych wymaga odpowiedniego przystosowania powierzchni, dlatego też nie rezygnujmy z zastosowania hydroizolacji na powierzchnię elewacyjną, przed ułożeniem płytek.

Podniesienie poziomu standardu wykończeniowego oraz prestiżu wizualnego naszej powierzchni elewacyjnej możliwa jest dzięki zastosowaniu specjalnych płytek elewacyjnych, które są odpowiednio przystosowane do zastosowania ich na zewnętrznych powierzchniach, które narażone są na oddziaływanie warunków atmosferycznych, oraz promieni słonecznych. Dobrym sposobem na przedłużenie trwałości materiałów elewacyjnych okaże się zastosowanie hydroizolacji przed dokonaniem montażu płytek elewacyjnych.

Wykańczanie powierzchni elewacyjnych
Przewiń do góry