Wybór materaca do naszej sypialni

Człowiek przesypia 1/3 swojego życia. Sen wpływa pozytywnie na nasze samopoczucie fizyczne i na naszą psychikę. Nic więc dziwnego, że tak ważne jest na czym śpimy, jakie wybieramy łóżko, materac czy pościel. Wybierając odpowiednio dopasowany do swoich potrzeb materac poprawiamy komfort naszego snu. Obecnie na rynku dostępnych jest wiele modeli materacy. Różnią się od siebie zarówno funkcjonalnością jak i wyglądem. Jest też wiele aspektów, na które należy zwrócić uwagę wybierając rodzaj materaca.

Popularność materacy kieszeniowych

Materac kieszeniowyCały czas najbardziej rozpowszechnionym i najczęściej wybieranym jest mimo wszystko materac kieszeniowy. Warto przyjrzeć mu się bliżej i zastanowić się dlaczego tak wiele osób wybiera właśnie ten rodzaj materaca. Na pewno jest on bardzo wygodny i zapewnia wysoki komfort w trakcie snu. Dzięki jego miękkości potrafi zapewniać odpowiedni wypoczynek użytkownikowi. Jest to typ sprężynowy materaca, który potrafi dostosowywać się do wagi użytkującego. Każda sprężyna pracuje w nim oddzielnie. To sprawia, że może dobrze dopasować się do budowy ciała. Ten typ materaca jeśli tylko chcemy może zawierać także dodatkowe warstwy takie jak kokos. Jest to warstwa która zapewnia dobrą cyrkulację powietrza, zapewnia termiczne właściwości, utwardza i pełni funkcje zdrowotne. Kolejną warstwą może być warstwa pianki. Możemy także dokupić do materaca dodatkową nakładkę. W zależności od tego jaką nakładkę wybierzemy na już zakupiony przez nas wcześniej materac może ona pełnić funkcję zmiękczającą, utwardzającą, ochronną, zapobiegającą odleżynom i wiele innych. Wybierając materac powinniśmy uwzględnić naszą wagę. Twardy rodzaj materaca jest odpowiedni dla osób ważących powyżej 80 kg. Materace miękkie przeznaczone są dla lekkich osób. Również dla ludzi starszych, którzy mają problem ze wstawaniem, ze stawami czy kręgosłupem. Do wyboru mamy tak naprawdę wiele twardości, które możemy dowolnie dostosowywać do naszych potrzeb. Należy tu uwzględnić także wzrost. Ważna jest także grubość materaca. Gruby materac to taki o wysokości około 20 cm. Polecany jest dla osób mających problemy z kręgosłupem lub, które spędzają w łóżku dużo czasu.

Pamiętajmy, że kupując materac wybieramy go na długie lata użytkowania. Dlatego powinien nam służyć jak najlepiej przez wiele lat, zachowywać swoje właściwości. Nie bójmy się więc prosić o pomoc sprzedawcę w sklepie, który pomoże nam w wyborze odpowiedniego typu materaca i jego twardości. Powinniśmy być przede wszystkim zadowoleni z zakupu, którym będziemy cieszyć się przez wiele lat.

Wybór materaca do naszej sypialni
Przewiń do góry