Ubrania i bielizna z wełny merynosów

Zwykła wełna jest rzadko używana do produkcji odzieży, o bieliźnie już nie wspominając. Jest gruba, ciężka, drapie skórę i zazwyczaj jest w niej stanowczo za ciepło, nawet zimą. W sklepach sieciowych można znaleźć swetry z akrylu które mają imitować wełnę, ale są lżejsze i przyjemniejsze. Niewiele osób jednak wie, że naturalna wełna wcale nie musi być drażniąca i nieprzyjemna. Jest jeszcze jedna opcja godna uwagi.

Ciepła i delikatna wełna

wełna merynos bieliznaWyjątkiem jest tutaj wełna merynos. Jest ona zupełnie inna niż pozostałe rodzaje wełny, porównać ją można jednie do kaszmiru. Nawet bardzo cienki sweterek z wełny merynosów zapewni komfort cieplny nawet w chłodniejsze dni. A jednocześnie ubrania z tej wełny można nosić latem, bo nie pochłania ona brzydkich zapachów i ma doskonałe właściwości termoregulacyjne. Zatem tą samą bluzke można nosić latem i zimą. Jeśli ktoś ma delikatną i wrażliwą skórę to idealna dla niego będzie wełna merynos bielizna i odzież z niej wykonywana są przyjemne w dotyku. Nie drapią, nie powodują alergii, a także nie powodują uczucia dyskomfortu, jaki zazwyczaj towarzyszy noszeniu wełnianej bielizny i odzieży, szczególnie przez dłuższy czas. Warto zaznaczyć, że wełna merynosów jest tak delikatna że może być noszona także przez niemowlęta (także przed wcześniaki), a także przez kobiety ciężarne i alergików. Co jeszcze warto wiedzieć o takiej wełnie? Na pewno trzeba o nią bardzo dbać. Nie powinno się jej prać w pralce, a przynajmniej nie w wysokiej temperaturze bo się zmechaci. Prasownaie i suszenie także musi być robione ostrożnie. Nie stosuje się do wełny wysokich temperatur, a prasowanie nie jest potrzebne bo ładnie rozwieszone ubrania same wrócą do pierwotnego kształtu i nie będą się gniotły. Trzeba także zaznaczyć, że stosuje się często miesznaki wełny merynosów z jedwabiem. Wtedy takie ubranie lepiej się układa, są bardziej wytrzymałe, a do tego są przyjemnie gładkie. Są one jednak droższe niż ubrania i bielizna tworzone tylko z wełny merynosów. Ze względu na to że to produkt bardzo ekskuzywny można je nabyć wyłącznie poprzez dobre sklepy internetowe. Stacjonarnie są raczej nie do znalezienia.

Zdecydowanie wełna merynosów jest doskonałym materiałem do produkcji odzieży oraz bielizny. Ma ona wspaniałe właściwości, które zostaną docenione zarówno przez dorosłych, jak i przez dzieci. Wełna nadaje się do tworzenia każdego rodzaju garderoby, męskiej oraz damskiej, do noszenia na lato, jak i zimą. Wszystko zależy od kroju oraz kolorów. Każdy znajdzie odzież dla siebie.

Ubrania i bielizna z wełny merynosów
Przewiń do góry