Trwała przegroda przesuwna

Współczesne hale przemysłowe oraz magazynowe to w przeważającej mierze obiekty o bardzo dużej powierzchni i kubaturze. Przedsiębiorcy chcą zmniejszyć koszty ponoszone na ogrzewanie szukają rozwiązań do separacji powierzchni, która zapobiegnie przemieszczaniu się mas powietrza. Podzielenie hal na sektory to nie tylko sposób na oszczędność energii. Dzięki takim rozwiązaniom podnosi się jakość i wydajność pracy tworząc pracownikom komfortowe warunki pracy. Najtańszym i bardzo wydajnym sposobem podziału przestrzeni hal jest wykorzystanie przegród wykonanych z pcv oraz plandek. Mogą one mieć charakter kurtyn zamocowanych na stałe lub kurtyn przesuwnych.

Trwałe przegrody przemysłowe

solidne kurtyny przesuwneSeparacja powierzchni produkcyjnych i magazynowych to bardzo poważne wyzwanie dla przedsiębiorców. Z pomocą przyszły nowe technologie oraz pomysłowość producentów. Obecnie dzięki przegrodom plandekowm można oddzielać większe przestrzenie, a przegrody z folii pcv pozwalają na wydzielić powierzchnie aż do poziomu pojedynczego stanowiska roboczego. Kurtyny plandekowe są produkowane z powlekanych tkanin poliestrowych w różnych wielkościach i kolorach. W zależności od gramatury tkaniny dopasowuje się wielkość kurtyny. Przegrody duże wytwarza się z plandek gdzie tkanina ma niską gramaturę. Kurtyny plandekowe zawieszane są na stalowych linkach lub rurach. Metalowe, okrągłe przelotki zaciskane na plandece pozwalają na swobodne przesuwanie kurtyny. Bardzo solidne kurtyny przesuwne wykonuje się z pasów folii pcv. Są one umieszczane w miejscach gdzie jest wymagane umożliwienie ruchu raz na jakiś czas. Pasy folii kurtyn są dopasowane pod względem grubości i szerokości do potrzeb uszczelnienia danych powierzchni. Wszystkie kurtyny produkowane są na zamówienie dla konkretnych miejsc i potrzeb izolacyjnych. Pasy folii pcv cechują się bardzo dużą wytrzymałością mechaniczną oraz na czynniki chemiczne i fizyczne. Stanowią one świetną barierę chroniącą przed przepływem mas powietrza zatrzymując ciepło w danych sektorach. To także dobry izolator akustyczny chroniący przed hałasem.

Dobrze dopasowane kurtyny są zaporą dla szkodliwych zanieczyszczeń stałych oraz oparów zawartych w powietrzu. Nie pozwalają również na wnikanie owadów. Najważniejsze z punktu widzenia przedsiębiorcy walory kurtyn przemysłowych to oszczędność energii oraz podniesienie efektywności pracy. Biorąc pod uwagę ilość zastosowań kurtyn w przemyśle oraz branży logistycznej można uświadomić sobie ich ogromną rolę. Na stronach internetowych producentów zawarte są szczegółowe opisy poszczególnych wariantów przegród, które są w ofercie. Z całą pewnością jest to rozwiązanie bardzo ekonomiczne i wyjątkowo efektywne.

Trwała przegroda przesuwna
Przewiń do góry