Stalowe barierki na event

Podczas największych imprez wrestlingowych bardzo często akcja przenosiła się poza ring, gdyż zasady na nich były mocno rozluźnione, a same pojedynki efektowniejsze. W przypadku organizacji dużych imprez, należało więc brać pod uwagę możliwość takich pojedynków, i zapewnienie wystarczająco wysokiego poziomu bezpieczeństwa zarówno dla publiczności, jak i dla samych zawodników, gdyż barierki odgradzające widownię od strefy pokazowej były często przez zawodników wykorzystywane do uatrakcyjnienia pokazu, a tym samym narażone na większe obciążenia.

Wytrzymałe barierki na duże imprezy masowe

barierki imprezowePodczas gdy niektóre pokazy kończyły się czasem zniszczeniem segmentu ogrodzenia ringu przez zawodników, miało to miejsce podczas meczy bardzo reprezentacyjnych, a owe niszczone barierki były specjalnie przygotowane w taki sposób, by mieć jak najmniejszą wytrzymałość. Pozostałe elementy ogrodzenia musiały być jednak najwyższej jakości, by nie tylko znosić jak największe obciążenia, ale również spełniać swoje podstawowe zadanie i uniemożliwiać widzom wejście na teren przeznaczony dla zawodników. Na większości aren do tego celu służyły stalowe barierki imprezowe, wysokie na prawie półtora metra. Nie posiadały one żadnych wystających elementów czy krat, na które można było potencjalnie się wspiąć w celu pokonania owej przeszkody, a ich wysokość uniemożliwiała szybkie ich przeskoczenie czy przejście w inny sposób. Barierki te były na ogół wykonane z wytrzymałej stali i znosiły bardzo dobrze wszelkie uderzenia. Podstawa barierek była bardzo szeroka i uniemożliwiała ich przewrócenie nawet po uderzeniu z bardzo dużą siłą, więc nawet podczas meczy pokazowych nie było obawy o zagrożenie dla widzów. Ta sama wytrzymałość oznaczała iż publiczność nie mogła pokonać ogrodzenia bez użycia bardzo dużego nakładu siły. Dla zapewnienia lepszej ochrony, barierki mogły być łatwo połączone metalowymi mocowaniami, które niemal uniemożliwiały poruszenie ogrodzenia w trakcie imprezy. Pręty barierek były zaokrąglone w taki sposób, by wykluczać możliwość wystąpienia kontuzji podczas pokazów.

Barierki te sprzedawane były całymi sekcjami, dzięki czemu odgrodzenie części pokazowej nie sprawiało najmniejszego problemu, a zwykle można było pozostawić kilka barierek jako zapas, w celu wymiany sekcji ogrodzenia w razie jakichkolwiek uszkodzeń. Te jednak zdarzały się bardzo rzadko, gdyż barierki były zdecydowanie wytrzymałe, z racji zastosowanej stali i bardzo prostej konstrukcji, więc i konieczność naprawy zdarzała się równie rzadko.

Stalowe barierki na event
Przewiń do góry