Srebro klasyczny dodatek

Biżuteria jest bardzo ważnym elementem stroju. Dodaje elegancji i szyku. Jest dopełnieniem praktycznie każdej stylizacji. Zarówno eleganckiej jak i sportowe cz czy codziennej. Branża specjalizująca się w biżuterii daj nam do wyboru niezliczoną ilość możliwości. Możemy wybierać spośród ręcznie robionej biżuterii artystycznej jak i biżuterii oferowanej przez bardzo dużą ilość sklepów jubilerskich.

Srebrne kolczyki – niezastąpiony klasyk

srebrne kolczyki sztyftSrebro jest metalem. Charakteryzuje się tym, że jest ciągliwe i kowalne. Jest lśniące i z połyskiem. Daje się polerować. Jako metal szlachetny znajduje zastosowanie głównie  w produkcji biżuterii, naczyń lub sztućców a także medali. Od wieków używane także do produkcji monet. Srebro ma także inne właściwości np. bakteriobójcze i czyszczące. Dlatego stosowane jest w medycynie a w  medycynie niekonwencjonalnej stosuje się srebro koloidalne w celu leczenia różnych dolegliwości. Jednak zaraz obok złota jest najbardziej typowym metalem szlachetnym wykorzystywanym w jubilerstwie. Czyste srebro jest bardzo miękkie. Aby zwiększyć jego trwałość materiałów z niego wykonanych jest domieszkowane jest innymi metalami. Dla standaryzacji ilości srebra w stopie wprowadzono tzw. próby srebra. Jest to sposób określenia zawartości srebra w stopie. Wyrażana jest w promilach. Srebrna biżuteria jest genialnym dodatkiem do codziennych stylizacji. Srebrne kolczyki sztyft, bransoletki, wisiorki wykonane ze srebra są idealnym dodatkiem zarówno na wieczorne eleganckie przyjęcie jak i nieformalny wyskok z przyjaciółkami do miasta. Srebrne kolczyki sztyft charakteryzują się tym, że jest to najbardziej popularny rodzaj zapięcia. Składa się z cienkiego drucika oraz elementu zapinającego często zwanego motylkiem lub barankiem. Pojawiają się opinie, iż tego typu zapięcie nie daje stuprocentowej gwarancji, że się nie odepnie. Jednak bardzo pocieszającym jest fakt bardzo łatwo dostępnych końcówek do zapięcia sztyftu. Tego typu kolczyki są najczęściej sprzedawanym  produktem. Jest bardzo uniwersalnym i bardzo lubianym przez panie typem zapięcia kolczyków.

Tego rodzaju kolczyki tzw. sztyfty przeznaczone są zarówno dla dzieci i aktywnych kobiet. Ich olbrzymią zaletą jest prostota i niewielkie rozmiary. Zapięcie typu sztyft jest proste w użytku. Wkłada się do dziurki w uchu, a z drugiej strony zakłada się zatyczkę. Wykonana z metalu lub z sylikonu. Są to kolczyki, których nie powinno zabraknąć w żadnej damskiej szkatułce z biżuterią. Ich uniwersalność przemawia za tym, że warto zaopatrzyć się w tego typu biżuterię.

Srebro klasyczny dodatek
Przewiń do góry