Specjalne maty izolacyjne

Pomieszczenia łazienkowe, lub też powierzchnie zewnętrzne, które wymagają wykończenia materiałami takimi jak płytki ceramiczne, powinny posiadać odpowiednio przygotowane podłoże, na których płytki mają zostać ułożone. Jeśli podłoże powierzchni zewnętrznej lub wewnętrznej, narażonej na nadmierną wilgoć oraz zachlapania, nie zostanie przystosowana odpowiednio, wówczas płytki ułożone na tych powierzchniach tracą swoją trwałość i wytrzymałość, gdyż niszczą się już po kilku latach.

Maty do izolacji wodnej

maty do hydroizolacjiAby zapobiec wymianie płytek ceramicznych na tarasach, balkonach, czy też w pomieszczeniach łazienkowych, już po kilku latach, warto zastosować specjalne maty izolacyjne, które doskonale ochronią powierzchnię betonową oraz każdą inną, na której mają zostać ułożone płytki ceramiczne, przed dostawaniem się przez szczeliny płytek kropel wody. Ważne jest, aby takie powierzchnie odpowiednio wyposażyć w matę hydroizolacyjną, która skutecznie zapobiega przedostawaniu się wody w powierzchnię. Woda wsiąkająca w beton wypłukuje go, przez co podłoże pod płytkami ceramicznymi staje się nie równe. Nie jest więc istotne, czy płytki które zostały zastosowane są to płytki gresowe, czy też klinkierowe, jednakże bardzo istotne jest zapewnienie płytkom równego podłoża. Aby utrzymać równe podłoże, należy zastosować maty do hydroizolacji, które w sposób perfekcyjny zapewniają ochronę przed wypłukiwaniem betonu pod płytkami ceramicznymi. Oddziaływanie czynników niesprzyjających, takich jak nadmierna wilgoć, czy też zachlapania płytek, powodują przenikanie wody przez szczeliny pomiędzy płytkami, nawet, jeśli były one odpowiednio poddane procesowi fugowania. Wówczas przenikająca woda uszkadza powierzchnię betonową, jeśli jednak została zainstalowana przed montażem płytek mata hydroizolacyjna na powierzchni betonowej, działa ona w sposób izolacyjny dla kropel wody oraz wilgoci. Takie systemy stosowane są między innymi na powierzchniach tarasowych, lub też balkonowych, oraz schodach zewnętrznych.

Powierzchnie wymagające hydroizolacji są to także łazienki, lecz głównie w punktach gdzie umiejscowiona jest wanna lub też brodzik prysznicowy. Wszelkie przecieki wody nie będą wówczas straszne dla naszych płytek, które pozostaną w pełni trwałe oraz wytrzymałe w naszych pomieszczeniach oraz na powierzchniach zewnętrznych. Zastosowanie hydroizolacji stało się ostatnimi czasy coraz modniejsze i częściej stosowane, ze względu na coraz nowsze rozwiązania, jakie producenci oferują nam wypuszczając na rynek nowe produkty.

Specjalne maty izolacyjne
Przewiń do góry