Roller do masażu

Podczas ćwiczeń, czy też treningów siłowych ważne jest, aby pamiętać o rozgrzewce przed ćwiczeniami, a także o rozciąganiu się po ćwiczeniach. Same ćwiczenia i technika wykonywania są bardzo ważne. Jednak należy pamiętać o rozluźnieniu mięśni. Rozluźnić mięśnie można za pomocą rollera. Jest to bardzo przydatny sprzęt, który nie tylko rozluźnia, ale również może wzmocnić mięśnie. Można je znaleźć oraz zobaczyć głównie na siłowniach, czy także w klubach fitness.

Roller do masażu

polecane rollery do masażuRollery są wykonane z pianki, są to takie wałki piankowe, które mają różne powierzchnie. Niektóre są gładkie, niektóre mają liczne wypustki o różnym poziomie twardości. Polecane rollery do masażu są głównie osobom ćwiczącym, uprawiającym sport. Rollery również są polecane podczas rehabilitacji. Rollery pozwalają pozbyć się bólu. Na rynku jest wiele rodzajów wałków i każdy pasuje do innej części ciała. Wałki długie służą do masażu całego ciała, natomiast krótkie do jego elementów, na przykład łydki, ud. Rolki do masażu są często używane podczas zajęć z crossfit. Jeśli chodzi o twardość rollerów to również możemy mieć możliwość wyboru. Jednak przy wyborze musimy wiedzieć do czego służy dany roller. Miękki wałek zazwyczaj jest polecany osobom, które posiadają drobną budowę ciała, a także osobom, które chcą wyłącznie delikatnie rozmasować napięcia mięśni po treningu. Wałki o średniej twardości są polecane dla początkujących. Natomiast jeśli chodzi o rollery do masażu, które są twarde i polecane dla mężczyzn, osób zaawansowanych, czy dla osób o wyższej wadze. Twarde rollery masują znacznie mocnej i intensywniej. Rollery wcześniej były polecane głównie przez rehabilitantów, czy fizjoterapeutów. Obecnie jednak dużo osób ma większą świadomość do czego one służą, kiedy je używać. Dlatego nawet je używają po treningach, niektórzy przed aby rozluźnić mięśnie. Dużo osób kupuje rollery do masażu dla własnego użytku w domu. Jest to bardzo fajny i przydatny sprzęt głównie dla osób ćwiczących.

Podsumowując rollery do masażu są polecane osobom ćwiczącym, które chcą rozluźnić mięśnie masując je. Przy wyborze rollerów musimy najpierw wiedzieć, który byłby dla nas najbardziej użyteczny i przydatny. Rollery powinno się używać bardzo często. Rozróżnia się rollery miękkie, średnie i twarde jeśli chodzi o twardość. Koszt zakupu to kilkadziesiąt złoty, dlatego warto pomyśleć o zakupie. Można go zakupić w sklepach sportowych, czy rehabilitacyjnych. Teraz coraz więcej chętnie sięga po nie po treningach czy nawet na jodze.

Roller do masażu
Przewiń do góry