panele elewacyjne drewnopodobne

Poszukiwania solidnych paneli elewacyjnych

Jakiś czas temu mąż odziedziczył mieszkanie po swoich dziadkach. Ponieważ znajdowało się w bardzo ładnej okolicy, która nam odpowiadała i było stosunkowo duże, postanowiliśmy tam zamieszkać. Najpierw jednak musieliśmy je wyremontować. Szczególnie z zewnątrz budynek nie zachęcał swoim wyglądem. Doszłam do wniosku, że najlepiej będzie jak wymienimy całą elewację na nową. Uzgodniliśmy, że najlepiej będzie jeśli kupimy deski elewacyjne. Mnie kiedyś marzył się mały drewniany domek, ale uznaliśmy że drewniane deski elewacyjne są zbyt drogie.

Kupno drewnopodobnych paneli elewacyjnych

panele elewacyjne drewnopodobneNa szczęście mąż znalazł rozwiązanie, które mnie bardzo zadowoliło. Były to solidne panele elewacyjne drewnopodobne. Udaliśmy się do sklepu budowlanego, gdzie pokazał mi takie deski. Na pierwszy rzut oka byłam bardzo zdziwiona, że nie jest to prawdziwe drewno. Panele naprawdę wyglądały, jakby były wykonane z litego drewna, nawet były na ich odzwierciedlone sęki drzewa. Dopiero po wzięciu jednej z desek w rękę zauważyłam, że jest to styropian, który od zewnętrznej strony pokryty jest tworzywem imitującym drewno. Mąż powiedział, że sprawdzał już jakości tego typu produktów i może mnie zapewnić, że są one solidne, odporne na uszkodzenia mechaniczne i niekorzystne warunki atmosferyczne. Można je z łatwością, samodzielnie zamontować i nie trzeba do tego używać żadnych dodatkowych narzędzi. Po zamontowaniu nie wymagają również, w przeciwieństwie do prawdziwego drewna, dodatkowej impregnacji ani konserwacji. Dzięki temu nie są kosztowne. Tym bardziej, że ich cena jest bardzo niska, przystępna. Ponieważ zależało nam na czasie, zdecydowaliśmy się od razu kupić potrzebną nam ilość paneli elewacyjnych. Już wkrótce przekonałam się, że to był bardzo dobry wybór. Przede wszystkim takie drewnopodobne panele elewacyjne nie tylko świetnie wyglądały, ale także zapewniały izolację termiczną i akustyczną wnętrza domu. Ich montaż poszedł mi bardzo szybko i sprawnie. Minęło już kilka lat odkąd mam te panele ułożone na elewacji, i jak dotąd nie miałam z nimi żadnego problemu.

Jestem bardzo zadowolona z tego, że mąż znalazł tak fantastycznie wyglądającą elewację drewna. Zarówno z bliska, jak i z daleka wyglądają jak prawdziwe drewno. Również w dotyku ma się wrażenie, że dotyka się drewna. Jak do tej pory panele są niezwykle szczelne i nigdy nie zaczynają odstawać, klej trzyma je bardzo mocno i nic się z nimi nie dzieje. Najbardziej zadowolona jednak jestem z tego, że mam na nie jeszcze kilkuletnią gwarancję producenta.