Poprawne przechowywanie nawozów rsm

Posiadanie gospodarstwa rolnego wiąże się z koniecznością przechowywania różnych substancji o konkretnym przeznaczeniu. Najczęściej w gospodarstwie rolnym przechowuje się substancje, które służą jako nawozy glebowe. Potrzebują one specjalnego przechowywania, ponieważ niekiedy są to nawet substancje żrące. Do takich substancji należą nawozy rsm.

Jak przechowuje się nawozy rsm?

zbiornik na nawozy rsmNawozy rsm są to nawozy azotowe, w formie wodnego roztworu saletrzano-mocznikowego. Charakteryzuje je szybkie działanie, a dzięki nim rośliny na naszym gospodarstwie mają ciągły dostęp do azotu, który jest im potrzebny do prawidłowego wzrostu i rozwoju. Szczególnie zalecane jest stosowanie tego nawozu w czasie trwania suszy. Po żniwach także często jest stosowany, w celu mineralizacji gleby. Jest nim nawożona uprawa wielu roślin, takich jak kukurydza, buraki czy ziemniaki. Jest to jednak substancja, która przechowywania w nieprawidłowym zbiorniku, mogłaby prowadzić do korozji takiego pojemnika. Ponadto, źle przechowywany nawóz rsm może być szkodliwy dla ludzkiego zdrowia oraz dla środowiska. Na rynku istnieją specjalne sklepy, w których wszystkie osoby związane z branżą rolniczą mogą nabyć specjalny zbiornik na nawozy rsm. Taki zbiornik zapewnia użytkownikom przede wszystkim bezpieczeństwo. Wnętrze ze zbiornika nie ulega rozlaniu, a osoby upoważnione do posiadania dostępu do zawartości zbiornika mogą bardzo łatwo z niego korzystać. Taki zbiornik wykonany powinien zostać z polietylenu. Taki skład zapewnia przeciwkorozyjne właściwości zbiornika. Zbiorniki na rsm powinny także być odporne na działanie wysokich temperatur i na promieniowanie UV. Mogą posłużyć użytkownikom na wiele lat, jednak ich stan musi zostać poddany częstej kontroli. Takie zbiorniki wraz z zawartością muszą być przechowywane w odpowiednim miejscu. Pojemniki często są dostępne w ergonomicznym kształcie, żeby ławo można było je transportować. W specjalnych sklepach internetowych bądź stacjonarnych związanych z branżą rolniczą można bez problemu nabyć dla siebie takie zbiorniki. Są one także dostępne w sklepach, które oferują specyficzne pojemniki, przeznaczone do składowania różnych substancji.

Nawozy rsm to roztwór wodny azotowy. Przechowywać je można tylko w specjalnie do tego przystosowanych pojemnikach. Zbiorniki na nawozy rsm posiadają antykorozyjną konstrukcję, a dodatkowo posiadają kształt, dzięki któremu łatwiej je transportować i przechowywać. Mogą one posłużyć użytkownikowi przez wiele lat, jednak trzeba poddawać je kontroli jakości.

Poprawne przechowywanie nawozów rsm
Przewiń do góry