Pomoc biur rachunkowych w rozliczaniu ZUS

Funkcjonowanie w poważnym biznesie wymaga przybrania poważnej postawy względem wszystkich wyzwań, które dotykają nasz biznes. Jest to odpowiedni poziom responsywności na zmieniające się otoczenie rynkowe, prawne i na wiele innych czynników, które mogą wpływać na nasz biznes w pozytywny, negatywny lub w neutralny sposób. Jedną z dziedzin, na które każdy biznes musi w jakiś sposób odpowiadać w sposób ciągły jest dziedzina ordynacji podatkowej panującej i zmieniającej się w naszym kraju.

Biura rachunkowe i ubezpieczenia przedsiębiorców

biura rachunkowe BydgoszczRokrocznie zmieniają się warunki, na których musi funkcjonować przedsiębiorca w Polsce. Jedną z najważniejszych spraw dla przedsiębiorca, zwłaszcza niewielkiego, prowadzącego jednoosobową działalnośc gospodarczą jest wysokość składek odprowadzanych comiesięcznie do Zakładu Ubezpieczeń Społecznych. Niedawno skończył się okres kampanii wyborczej, w której poszczególne strony rywalizujące ze sobą na scenie politycznej prześcigały się w pomysłach na udobruchanie polskich przedsiębiorców niepokojonych zwiększającą się płacą minimalną i szalejącą w ostatnich latach stawką za ubezpieczenie społeczne i zdrowotne. Polski system ubezpieczeniowy dla osób wykonujących pozarolniczą działalność gospodarczą przewiduje, że odprowadza przynajmniej dwie składki: emerytalno-rentową, zwaną społeczną oraz zdrowotną. Przedsiębiorca zatrudniający pracowników jest zobligowany do opłacania składek na Fundusz Pracy. Wysokość całościowej stawki odprowadzanej do Zakładu Ubezpieczeń Społecznych jest równa składce ubezpieczeniowej odprowadzanej przez osobę zarabiającą średnie miesięczne wynagrodzenie w Polsce i jest zryczałtowane. Obecne obliczenia, wskazują że składka na ZUS znowu podskoczy, tym razem o około 127 złotych, czyli prawie do 1600 złotych miesięcznie. Na tę ewentualność szykują się już biura rachunkowe Bydgoszcz jest pełen przedsiębiorców odprowadzających rokrocznie składki do ZUS. To dzięki nim Państwo ma pieniądze na swoje programy socjalne, rozwój infrastrukturalny kraju i inwestycje. Dobre biura rachunkowe sugerują, żeby trzymać rękę na pulsie, ponieważ ostatnimi dniami w polskim życiu politycznym toczy się batalia o składki ubezpieczeniowe.

Współczesny system ubezpieczeń społecznych wg. wielu przedsiębiorców nie służy rozwojowi rynku małych i średnich przedsiębiorstw – apelują min. właściciele biur rachunkowych. Wiele firm musi przekładać płacenie ZUSu, żeby móc wypłacać swoim pracownikom pensje, wobec czego narasta dług samych przedsiębiorców wobec ZUS, a do tego są oni jeszcze nieubezpieczeni.

Pomoc biur rachunkowych w rozliczaniu ZUS
Przewiń do góry