Pewna praca w roli opiekunki

Muszę przyznać, że gdy straciłam pracę w lokalnej fabryce, byłam załamana. Przede wszystkim martwiłam się, jak będę dalej żyć. Nie miałam zbyt dużych oszczędności, a rachunki same się nie zapłacą. Miałam wykształcenie, które pozwalało mi na podjęcie pracy opiekunki osób starszych albo niepełnosprawnych, jednak w kraju nie mogłam znaleźć pracy, która pozwoliłaby mi żyć na odpowiednim poziomie. Pomyślałam o wyjeździe za granicę, jednak trochę obawiałam się bariery językowej.

Praca dostępna bez znajomości języka

opieka do osób starszych niemcy bez znajomości językaDługo zastanawiałam się nad najlepszym rozwiązaniem dla siebie. Od znajomych słyszałam, że pracując w Niemczech można bardzo dobrze zarobić, jednak obawiałam się, że nie mam szans, skoro nie znam języka. Myślałam, żeby zacząć się uczyć niemieckiego, jednak nie mam zdolności językowych, więc zajęłoby mi to dużo czasu. Czasu, którego nie miałam, bo stan mojego konta niepokojąco zbliżał się do zera. Na szczęście okazało się, że opieka do osób starszych niemcy bez znajomości języka jest możliwa. Dzięki temu, że koleżanka poleciła mi sprawdzoną agencję, która pośredniczyła w zatrudnieniu opiekunek, udało mi się znaleźć rozwiązanie idealne dla mnie. Bardzo odpowiadał mi fakt, że zanim otrzymałam angaż, pani z agencji przeprowadziła ze mną rozmowę, aby poznać nie tylko moje predyspozycje, ale również oczekiwania. Ujęło mnie, że agencja dbała o to, żebym ja również w nowej pracy czuła się komfortowo. Gdy wyjechałam, okazało się to doskonałym pomysłem. Przede wszystkim, faktycznie, na miejscu język niemiecki nie był mi potrzebny. Wszystkie sprawy, które wymagały ode mnie znajomości języka niemieckiego, były załatwiane przy pomocy pracownika agencji, który na miejscu dbał, żeby wszyscy byli zadowoleni. Praca okazała się dla mnie doskonałym rozwiązaniem. Nie tylko zarobiłam pieniądze, który były mi bardzo potrzebne, ale również czułam się bardzo komfortowo. Nie zakończyłam współpracy z agencją po jednym zleceniu. Zdecydowałam się na cykliczne przyjmowanie zleceń, dobrą pracę trzeba sobie cenić.

Praca za granicą to dla wielu osób coś, co budzi niepokój. Na szczęście okazało się, że to nic strasznego. Mimo, że nie znam języka obcego, zdecydowałam się na takie rozwiązanie i nie żałuję. Znajomość języka nie jest potrzebna, bo zlecenia są dostosowywane do indywidualnych predyspozycji pracownika. Zarobki, które mi zaoferowano, okazały się jeszcze lepsze, niż oczekiwała. Cenię sobie współpracę z agencją pośredniczącą w zatrudnianiu opiekunów i cieszę się, że ją znalazłam.

Pewna praca w roli opiekunki
Przewiń do góry