O naszych przygodach z wynajęciem mieszkania

Wynajęcie mieszkania w dzisiejszych czasach nie jest prostą sprawą. Wbrew wszelkim opiniom nie jest to proste zadanie. Zwłaszcza kiedy nigdy wcześniej tego nie robiłeś. Od bardzo dawna szukaliśmy mieszkania idealnego dla naszej czwórki, ale niestety bezskutecznie. Do tej pory nie trafialiśmy na odpowiednie oferty i wszystko się bardzo mocno komplikowało. Jednak wróćmy do początku.

Mieszkanie na wynajem – jak ulał

mieszkanie dwupokojowe warszawa wynajemOdkąd mój mąż znalazł lepiej płatną pracę musieliśmy się przenieść. W gruncie rzeczy była to tylko jedna z przyczyn. Nasza przeprowadzka wiązała się, także z koniecznością zmiany miejsca z powodu naszych rodziców. Szczerze pisząc mieliśmy dosyć wspólnego koczowania w lokum. Potrzebowaliśmy stanąć na swoim. Co nie oznacza wcale, że nie kochamy naszych rodziców. Moje dzieci kochają swoją babcię, a ja wręcz uwielbiam swoją teściową. Nie mniej jednak musieliśmy zmienić nasze dotychczasowe lokum. Zdecydowanie było potrzebne na mieszkanie dwupokojowe warszawa wynajem ma bardzo drogie. Poza tym trudno jest tam znaleźć mieszkanie marzeń w dobrej cenie. Dlatego, te uznaliśmy, że poprosimy o pomoc naszego agenta nieruchomości. Jak się później okazało znalezienie nowego gniazdka dla małżeństwa z dwójką dzieci i psem – nie jest łatwym zadaniem. Na szczęście firma bardzo nam pomogła. Jesteśmy zadowoleni z ich pomocy i pełnego profesjonalizmu w tej sprawie. Jednak zanim przystąpiliśmy do całej procedury, stwierdziliśmy, że będzie dobrze jeżeli skorzystamy z usług firmy, która jest sprawdzona. Popytaliśmy zatem naszych znajomych o to czy nie znają kogoś kto mógłby pomóc nam w tymże temacie. Na szczęście okazało się, że nasi znajomi jak najbardziej mogą nam doradzić. Kilka miesięcy temu sami szukali mieszkania, poprzez jedną z warszawskich agencji. Zatem wzięliśmy numer do tej osoby i zadzwoniliśmy. Potem umówiliśmy się na spotkanie. Agent nieruchomości był niesamowitym człowiekiem. Bardzo kontaktowym, otwartym, rzeczowym, ale przede wszystkim bardzo dokładnie nas słuchał. Dzięki temu mieliśmy pewność, że nasze oczekiwania zostaną jak najbardziej zrealizowane. Efekt był tego taki, że po jakimś miesiącu udało nam się wprowadzić do prześlicznego mieszkania dwupokojowego niemalże w samym centrum.

Zatem uważam, że to była bardzo dobra inwestycja. Zarówno pod względem finansowym jak i czasowym. Potrzebowaliśmy mieszkania na już, ponieważ mój mąż zaczynał nową pracę i potrzebne było mu dobre, nowe lokum z tak zwanym dogodnym dojazdem. Dzięki temu nie musiał tracić mnóstwa czasu na przemieszczanie się po mieście.

O naszych przygodach z wynajęciem mieszkania
Przewiń do góry