Nowoczesne i modne sufity napinane

Urządzanie i wykańczanie wnętrz to działania, które dzisiaj oferują nieskończenie wiele możliwości. Pomysłów na wykończenie wnętrz jest tyle, że trudno jest wybrać coś konkretnego i na co się zdecydować. Jeśli ktoś stoi przed tym wyzwaniem we własnym domu lub mieszkaniu to niech lepiej skorzysta z usług architekta wnętrz. Samemu naprawdę trudno jest się zdecydować na konkretne rozwiązania. Jedną z nowoczesnych i modnych propozycji są sufity napinane. Nie jest to absolutna nowość, ale coraz częściej wybierany sposób na pięknie urządzone wnętrza.

Sufit napinany bardzo szybko się montuje

barrisol sufityPlanując wykończenie wnętrz w domu lub mieszkaniu warto jest wziąć pod uwagę właśnie to rozwiązanie. Można je zastosować w każdym pomieszczeniu – bez względu na chociażby stopień panującej w nim wilgoci. Jeśli ktoś chce mieć w domu naprawdę oryginalnie wyglądające sufity to może się zdecydować na wersje z dowolną grafiką. Na sufitach montuje się wówczas specjalną folię bądź płótno z nadrukiem. Bardzo popularny są w tej chwili Barrisol sufity, które można zaprojektować w całkowicie dowolny sposób. Nie ma żadnych ograniczeń co do rozmiarów folii na sufit a także co do nadrukowanej na niej grafiki. Można sobie zamówić dosłownie wszystko. Przy czym zamawiając do domu sufity napinane trzeba mieć świadomość, że trzeba poczekać na ich przygotowanie jakieś dwa do czterech tygodni – w zależności od projektu, który wybierzemy. Potem zostaje już tylko kwestia montażu takiego sufitu. A to jest bardzo prosta sprawa Wystarczy jedynie zamocować specjalne uchwyty czy raczej zaczepy. Trzeba dokładnie wiedzieć w jakich miejscach je zamontować. Potem wystarczy rozciągnąć i napiąć zamówioną folię pomiędzy tymi zaczepami. Najlepsze jest to, że w teorii można sobie taki sufit zamontować samodzielnie. W praktyce jednak mało kto odważyłby się na taki wyczyn. Biorąc pod uwagę, że za jeden metr kwadratowy folii trzeba zapłacić kilkadziesiąt złotych to raczej nikt nie chciałby ryzykować zmarnowaniem takiego cennego materiału.

Dlatego właśnie do montowania sufitów napinanych powinno się zamówić fachowców. Tak naprawdę to całość od razu zleca się fachowcom, którzy dokonują odpowiednich pomiarów i projektują odpowiednie folie czy płótna. Kiedy maja już przygotowane odpowiednie materiały to przecież wiadomo, że najpewniej jest, kiedy sufit zamontuje doświadczona w tym zakresie ekipa. Samodzielnie jest to raczej trudne do zrobienia. Fachowcom położenie sufitu zajmie maksymalnie kilka godzin. Montuje się go naprawdę szybko.

Nowoczesne i modne sufity napinane
Przewiń do góry