Niezwykłą kuracja z pomocą chlorelli

Od jakiegoś czasu rekordy popularności wśród suplementów bije chlorell. Czym jest właściwie chlorella? Dlaczego stała się tak modna? Okazuje się, że ta niewielka roślina, bo jest to glon o intensywnie zielonej barwie, który występuje głównie w środowisku wodnym, ma niezwykłe właściwości bardzo ważne dla naszego organizmu. Chlorella jest głównie stosowana w celu oczyszczenia organizmu z metali ciężkich, ale to tylko jedno z jej niezwykłych działań.

Na co wpływa kuracja z pomocą chlorelli

kuracja chlorelląJeśli chcemy dodać chlorellę do swojej codziennej diety to jest ona bardzo łatwo dostępna. Na rynku znajdziemy ją w postaci tabletek, kapsułek i proszku. Kuracja chlorellą powinna trwać minimum dwa tygodnie. Dopiero po takim czasie zaczynają być zauważalne jej pozytywne skutki przy założeniu, że spożywamy jej jedną małą łyżeczkę dziennie. Kurację należy zacząć od małych dawek w ten sposób będziemy przygotowywać organizm do podania pełnej dawki. Czasami odczuwalne są skutki detoksykacji takie jak zmęczenie, senność, bóle głowy. Chlorellę możemy dodawać ją do koktajli czy napojów. Możemy też proszek dodawać np. do miodu tworząc w ten sposób słodki syrop. Kupując chlorellę ważne jest aby zwrócić uwagę na opakowanie. Powinna na etykiecie być zamieszczona informacja o rozerwaniu ściany komórkowe. Tylko w tej postaci będzie ona przyswajalna przez nasz organizm, ponieważ ściany glonu trudno się trawią a to nich zawarte jest największe bogactwo. Chlorella zawiera dużą ilość żelaza, potasu, witamin z grupy B i A . Pomaga oczyszczaniu organizmu z metali ciężkich poprzez owijanie ich sobą i niedopuszczanie do wchłaniania się ich. W ten sposób chroni naszą wątrobę przed nadmiernym obciążeniem. Badania potwierdziły, że ma a także działanie przeciwwirusowe i przeciwnowotworowe. Wspomaga kład immunologiczny. Dzięki chlorofilowi można używać jej do leczenia niedokrwistości. Poprawia metabolizm. Zmniejsza ilość cukru we krwi i cholesterolu. Spowalnia procesy starzenia. Dzięki niej nasza skóra wygląda młodziej ponieważ podnosi poziom witaminy C i A. Eliminuje wolne rodniki. Osoby, które biorą leki powinny z kolei skonsultować się z lekarzem.

Niektórzy rodzice decydują się także ma podanie chlorelli dzieciom. Co prawda może to kosztować dużo cierpliwości, ponieważ zielonkawy kolor glonu nie zachęca do wypicia napoju o tej barwie, ale może to odpłacić się podwyższoną odpornością zwłaszcza w przypadku infekcji dróg oddechowych. Chlorella jest ogólnie dostępna. Znajdziemy ją w aptece za około 25 zł/100 g.

Niezwykłą kuracja z pomocą chlorelli
Przewiń do góry