Najlepsza suwnica do hal

Suwnica jest urządzeniem znanym już od dziesiątek lat i śmiało można powiedzieć, że wprowadzenie jej do hal przemysłowych było krokiem milowym w rozwoju przemysłu. Dzięki suwnicom pracującym na nabrzeżach portowych prace przeładunkowe przebiegają bardzo sprawnie jak nigdy przedtem. Producenci oferują bardzo różnorodne suwnice pod względem wielkości, rozwiązań konstrukcyjnych i parametrów udźwigu.

Projektowanie i produkcja suwnic pomostowych

duże suwnice pomostoweSuwnica pomostowa jest najlepszym rozwiązaniem transportu dużych i ciężkich ładunków stosowanym w halach produkcyjnych i magazynowych choć można je spotkać również na zewnętrznych placach przeładunkowych. Ich podstawową zaletą jest bezkolizyjne dostarczanie ładunków ponad powierzchniami roboczymi i magazynowymi. Producenci przyjmujący zamówienie na wykonanie projektu i wykonanie suwnicy pomostowej muszą przeprowadzić wizję lokalną w miejscu jej przyszłego montażu. Muszą pozyskać wszystkie niezbędne informacje by odpowiednio dobrać parametry urządzenia by było ono w pełni funkcjonalne. W zależności od potrzeb powstają duże suwnice pomostowe i mniejsze ich odmiany. W przypadku dużych suwnic pomostowych ich rozpiętość może sięgać ponad 30 metrów. Mówiąc duże chodzi także o możliwości udźwigu, który może wynosić nawet kilkaset ton. Należy zatem określić z ilu dźwigarów będzie składał się most suwnicy, czy zaproponować rozwiązanie natorowe czy podwieszane. Trzeba również jasno ustalić prędkość poruszania się urządzenia, sposób sterowania i rodzaj zawiesi. Trzeba zatem przedyskutować z inwestorem bardzo dużo kwestii przed przystąpieniem do prac. Konstrukcja suwnicy pomostowej porusza się po torowisku umieszczanym na określonej wysokości. Ruchomymi elementami nośnymi dla mostów suwnicy są czołownice dysponujące napędem elektrycznym. Budowa mostu jest czynnikiem determinującym wartość udźwigu urządzenia, którą można regulować ilością dźwigarów. Dlatego też spotykamy suwnice jednodźwigarowe, dwudźwigarowe. Ich ilość może być większa w zależności od potrzeb. Udźwig można podnieść poprzez zwiększenie ilości wózków poruszających się po moście odpowiadających za unoszenie ładunków.

Konstrukcje współczesnych suwnic są niezwykle solidne. Posiadają one certyfikaty zgodności z bardzo rygorystycznymi normami EU. Producenci oferują suwnice specjalne przeznaczone do pracy w szczególnie trudnych warunkach wysokiego zapylenia, stężenia związków chemicznych, niskich i wysokich temperatur i innych. Konstrukcje są odpowiednio wzmacniane by sprostać ekstremalnych warunkom pracy.

Najlepsza suwnica do hal
Przewiń do góry