Misy tybetańskie o niezwykłym dźwięku

Azja to wyjątkowy, pełen sprzeczności kontynent. Położony tak blisko Europy, za symboliczną granicą, jaką stanowią góry Ural, kulturowo jest od nas oddalona dużo bardziej, niż można się tego spodziewać. Każdy, kto miał okazję nieco zgłębić zwyczaje, tradycje i kulturę mieszkańców Azji, doskonale wie, że dla Europejczyków wiele z nich wciąż jeszcze, nawet w dobie globalizacji, jest egzotyczna i niezwykła.

W sklepie azjatyckim kupimy oryginalne misy

misy tybetańskie w sklepiePodróżowanie to wspaniałe hobby, które pozwala nam lepiej poznać otaczający nas świat, a przez to i siebie. Sprawdzając się w różnych sytuacjach wiemy, czego możemy się po sobie spodziewać. W podróży do obcych krajów, gdzie często jesteśmy zdani na siebie, to szczególnie cenne. Podróżując po Azji, możemy poznać niezwykłą tradycję i kulturę, która od wieków determinuje styl życia mieszkańców tego kontynentu. W dzisiejszych czasach, w dobie globalizacji i coraz szybszego przepływu informacji, dużo łatwiej jest czerpać inspirację z obcych kultur. Przykładem są tradycyjne azjatyckie instrumenty muzyczne. Misy tybetańskie w sklepie z artykułami orientalnymi widział z pewnością niejeden z nas. Mogą zaskakiwać swoim kształtem, jednak to bez dwóch zdań instrument muzyczny, równie popularny w Azji, jak u nas gitara czy pianino. W dawnych czasach misy tybetańskie służyły do celów rytualnych. Niektórzy wierzą, że ich dźwięk ma wyjątkową moc uzdrawiania i wprowadzania ludzkiego organizmu w specyficzny stan relaksu i braku potrzeb. Jeśli chcielibyśmy przekonać się, czy także i my doświadczymy podobnych odczuć, lub pragniemy zwyczajnie posłuchać dźwięków Azji, możemy wybrać się na koncert muzyki granej na misach. Takie wydarzenia są organizowane w wielu polskich miastach, jako iż popularność tych instrumentów stale wzrasta. Wielu pasjonatów kultury azjatyckiej wybiera się na nie, by dotknąć egzotyki lub zrelaksować się i oczyścić umysł. Jeśli zaś chcielibyśmy urządzić nasze mieszkanie w stylu orientalnym, misy tybetańskie zakupione w sklepie mogą stanowić oryginalny element wystroju. W ten sposób możemy odbywać dalekie podróże bez konieczności rezerwacji biletów i miejsc noclegowych.

Misy tybetańskie znane są kulturze azjatyckiej już od setek lat. Wyglądem przypominają niewielkie mosiężne miseczki, jednak ich dźwięk jest niezwykły i kojarzy się z dalekimi podróżami. Jeśli chcielibyśmy przekonać się, czy takie misy mają szczególne właściwości, lub pragniemy posłuchać ich dźwięku, warto wybrać się na koncert muzyki azjatyckiej. Możemy również zakupić misy jako element dekoracyjny do naszego salonu.

Misy tybetańskie o niezwykłym dźwięku
Przewiń do góry