Makrama – wybór odpowiednich sznurków

Od dawna interesuję się rękodziełem. Własnoręczne tworzenie dekoracji oraz bardziej praktycznych przedmiotów sprawia mi wiele frajdy. Często moi znajomi są zachwyceni efektami takiego zajęcia i proszą, żebym stworzyła coś dla nich. Piękne przedmioty stanowią doskonały pomysł na drobny upominek dla bliskich. Niedawno postanowiłam poszukać jakiejś nowej techniki, która umożliwiłaby mi tworzenie oryginalnych oraz przyciągających wzrok ozdób.

Jaki sznurek wybrać do makramy?

polecany sznurek do makramyLubię różnorodne techniki rękodzieła, niektóre z nich są bardziej skomplikowane, a inne nie wymagają specjalnych umiejętności czy wielu materiałów. Tym razem postanowiłam poszukać czegoś prostszego, co mogłoby stać się dobrym pomysłem na relaks. Lubię odpoczywać od swoich codziennych obowiązków tworząc coś oryginalnego. Miałam nadzieję, że uda mi się znaleźć inspirację i nauczyć nowej techniki, która pozwoli na wykonanie niebanalnych dekoracji. Dosyć szybko znalazłam coś, co przyciągnęło moją uwagę. Tą techniką okazała się makrama. Polega ona na odpowiednim wiązaniu supełków na sznurkach. W ten prosty sposób można stworzyć naprawdę oryginalne wzory, które robią wrażenie. Wystarczy kupić polecany sznurek do makramy, aby móc rozpocząć swoją przygodę z taką techniką. Zastanawiałam się nad tym, jak grube sznurki wybrać. Poszukałam więc rad na ten temat, aby dopasować materiały do efektu, jaki chcę osiągnąć. Wybrałam dosyć grube sznurki, ponieważ chciałam, aby tworzony przeze mnie wzór był wypukły i wyróżniający się. Bardzo dużą zaletą tej techniki jest to, że poza sznurkami nie potrzeba nic, żadnego szydełka czy drutów. Na samym początku przywiązałam kilka sznurków do ozdobnego kijka, który również będzie stanowił element dekoracji. Następnie zabrałam się za wiązanie supełków w odpowiedniej kolejności. W ten sposób dosyć szybko udało mi się wykonać ciekawą dekorację, którą można powiesić na ścianie. Wybrałam sznurek o kolorze, który pasuje do mojego mieszkania, aby moje dzieło stanowiło dobre dopełnienie do aranżacji wybranego pomieszczenia.

Makrama stała się jedną z moich ulubionych technik rękodzieła. Jej największą zaletą jest to, że jedynymi potrzebnymi materiałami są odpowiednie sznurki. Mogą być one bardzo różnorodne, dlatego przed zakupem warto się zastanowić nad tym, jaki efekt końcowy chcemy osiągnąć. Sznurki mogą mieć również wiele ciekawych kolorów, co daje nam ogromne możliwości i swobodę w tworzeniu oryginalnych wzorów. Warto postawić na wytrzymałe sznurki, by nasze dzieło było jak najbardziej trwałe.

Makrama – wybór odpowiednich sznurków
Przewiń do góry