Kupno nowego mieszkania

Zapotrzebowania na mieszkania stale rośnie. Model rodziny wielopokoleniowej jest spotykany coraz rzadziej, obecnie każdy chce mieszkać w swoim własnym mieszkaniu. Do tego coraz więcej osób wyjeżdża za pracą czy z powodu studiów, co także sprzyja większemu zapotrzebowaniu na lokale mieszkalne. Poprzez portale ogłoszeniowe czy też agencje zajmujące się nieruchomościami możemy znaleźć bardzo wiele różnorodnych mieszkań, zarówno tych przeznaczonych pod wynajem jak i mieszkań wystawionych na sprzedaż.

Mieszkania sprzedawane na rynku pierwotnym

mieszkania - rynek pierwotnyMieszkania z rynku wtórnego z reguły są tańsze niż te na rynku pierwotnym, jednak są wyjątki – wysoki standard czy atrakcyjna lokalizacja mogą bardzo windować w górę ceny. Kupno takiego mieszkania ma jednak swoje wady, gdyż możemy w nim natrafić na niemiłe niespodzianki, takie jak np. instalacje do wymiany czy problem z wilgocią. Dochodzi do tego wyższy czynsz, na który ma wpływ wysokość funduszu remontowego. To jedne z powodów, dla których wiele osób woli kupować nowe mieszkania – rynek pierwotny bogaty jest w atrakcyjne oferty, więc każdy może znaleźć mieszkanie odpowiednie dla siebie. Deweloperzy często budują niewielkie osiedla z dość wysokim standardem, pełne zieleni i w miejscach dobrze skomunikowanych z resztą miasta. Mogą być to osiedla strzeżone, z dużym parkingiem i placem zabaw, co gwarantuje nam, że będziemy się w takim miejscu czuć spokojnie i bezpiecznie, a wszelkie udogodnienia będziemy mieć pod ręką. Wielkość mieszkań jest zróżnicowana: możemy natrafić na kawalerki o powierzchni trzydziestu kilku metrów, jak i dwupoziomowe apartamenty o powierzchni ponad stu metrów kwadratowych. Wiele z takich mieszkań ma duży balkon czy też wyjście na taras na dachu. Popularne jest tworzenie budynków z pralnią, tak więc nie musimy martwić się o to, gdzie wstawimy pralkę ani gdzie wysuszymy ubrania. Mieszkania mają nowoczesny układ, nastawiony na optyczne powiększanie przestrzeni i dużą ilość naturalnego światła, wpadającą przez wysokie okna.

Mieszkania na rynku pierwotnym oferowane są w różnym standardzie wykończenia. Zależnie od naszych preferencji możemy zdecydować się na stan deweloperski, a potem na wynajęcie projektanta wnętrz, albo też na stan pod klucz, który umożliwia nam szybkie wprowadzenie się i ominięcie długiego remontu. Takie mieszkanie możemy kupić nie tylko po to, by samemu w nim zamieszkać, ale też można potraktować je jako inwestycję na przyszłość i przeznaczyć na wynajem. Mieszkania w dobrej lokalizacji i ładnie wykończone zawsze cieszą się wzięciem.

Kupno nowego mieszkania
Przewiń do góry