Kasa fiskalna – to proste!

Wydawanie klientom dokumentów zakupu jest obowiązkiem każdego przedsiębiorcy. Możliwym jest wystawianie faktur VAT, ale o ile prostszym sposobem jest zainstalowanie kasy fiskalnej. Jest to urządzenie proste w obsłudze i niewymagające długotrwałej nauki. O pomoc w wyborze kasy fiskalnej można poprosić księgowego, który rozlicza przedsiębiorstwo.

Korzystanie z kasy fiskalnej

kasa fiskalna dla fryzjeraWarto korzystać z urządzenia jakim jest kasa fiskalna. Ułatwia obsługę klienta i zapewnia działanie zgodne z obowiązującym prawem. Nazwy usług można wprowadzić do pamięci kasy fiskalnej podczas jej konfiguracji. Później wystarczy wybrać odpowiednią pozycję i wydrukować paragon. Jeżeli kasa znajduje się w salonie fryzjerskim, można zapisać tam takie pozycje, jak „strzyżenie damskie” albo „strzyżenie męskie”. Przy każdej z nazw wprowadza się również cenę. Kasa fiskalna dla fryzjera albo kwiaciarki musi być prosta w obsłudze. Wydruk paragonu nie może przecież zajmować zbyt wiele czasu. Obsłużony już klient chce jak najszybciej otrzymać paragon, a kolejny już czeka na swoją kolej. Wszystko musi odbywać się w bardzo krótkim czasie. Zresztą firmy zajmujące się sprzedażą takich urządzeń często bez dodatkowej opłaty oferują szkolenie z jego obsługi. Przedstawiciel producenta odwiedzi nas w naszej firmie i poinstruuje krok po kroku, jak rozpocząć korzystanie z kasy fiskalnej i jak używać jej w codziennej pracy. Początkowo kasa pracuje w trybie testowym, wiec możemy wprowadzać dane i drukować paragony bez zapamiętywania ich przez urządzenie. Jest to czas na poznanie wszystkich funkcji tego urządzenia fiskalnego. Kasa fiskalna zdecydowanie ułatwia rozliczenie z Urzędem Skarbowym. Wszystkie transakcje pozostają w pamięci urządzenia. Dzięki temu wystarczy regularnie drukować raporty z kasy. Wybór kasy fiskalnej najlepiej skonsultować z księgowym, który rozlicza przedsiębiorstwo. Kasa może współpracować z komputerowym programem księgowym. Być może nasz księgowy korzysta z takiego programu. Jeżeli niezbędne jest sczytywanie kodów kreskowych z jakichś towarów, istnieje możliwość podłączenia do kasy fiskalnej skanera. 

Nie trzeba bać się kasy fiskalnej. Jest to urządzenie stworzone dla wszystkich przedsiębiorców. Łatwe w obsłudze, a co najważniejsze, ułatwiające rozliczenie z Urzędem Skarbowym. Każdy korzystający z takiej kasy przekona się jak dużym jest udogodnieniem. Pamiętajmy również o tym, że przedsiębiorca wydający swoim klientom paragony jest bardziej wiarygodny i klienci chętniej do niego wracają.

Kasa fiskalna – to proste!
Przewiń do góry