Jaki tusz do rzęs wybrać?

Kupując tusz do rzęs, wiele kobiet nie zastanawia się zbyt długo, który z nich wybrać. Czasem skusi je promocyjna cena, reklama zobaczona gdzieś w internecie lub kolorowe opakowanie. Dlatego potem tak wiele kobiet ma problem z wykonaniem właściwego makijażu. Jest to bardzo problematyczne, gdyż dobrze wykonany makijaż musi być wykonany za pomocą rzeczywiście odpowiednich do tego kosmetyków.

Jak dopasować mascarę do swoich rzęs?

tusz do rzęs essence get big lashesKupując tusz, na początku należy ustalić, jakie posiada się rzęsy. Nie jest to w żaden sposób podchwytliwe. Zwyczajnie rzęsy długie i rzadkie powinno malować się tuszem innym nić krótkie i geste. Te pierwsze najlepiej połączą się z mascarą o szczoteczce dużej, okrągłej i grubej, takiej jak tusz do rzęs essence get big lashes. To właśnie on pozwoli na szybki i odpowiedni makijaż, rozkładając równomiernie tusz na każdym włosie i pogrubiając go. Dzięki temu ma się wrażenie nie tylko długich i ciemnych włosów, ale również bardzo gęstych. Tylko dzięki temu można cieszyć się zachwycającym spojrzeniem. W przypadku zaś krótkich rzęs lepiej wybrać tusze o małych szczoteczkach i lekko zakręconych. Dzięki niemu można bardzo precyzyjnie nałożyć tusz i cieszyć się wydłużonymi optycznie rzęsami. Kolejną ważną kwestią jest to, jaki efekt chce się osiągnąć. Jeśli chce się mocno podkreślić oko i nadać mu konkretnego wyglądu, powinno się postawić na czarny tusz z mocnymi pigmentami. Jeśli chce się osiągnąć efekt delikatność i naturalności, wystarczy brązowy tusz do rzęs. Tylko dzięki nim można cieszyć się wspaniałym i dopracowanym makijażem. Przed zakupem konkretnego tuszu, warto sprawdzić również, czy nie kruszy się on i czy posiada właściwą konsystencję. Jeśli jest zbyt gęsty, trudno będzie równomiernie rozprowadzać go po rzęsach. Z drugiej strony, warto, jest nie kupować tuszy zbyt rzadkich, gdyż to właśnie one spływają bardzo szybko, pozostawiając długie cienie pod oczami. To dwie podstawowe rzeczy, na jakie trzeba zwrócić uwagę, mianowicie szczoteczkę i konsystencję tuszu.

Dlatego tak ważne jest, by każdy tusz do rzęs był właściwie wyprofilowany i dopasowany do rodzaju rzęs, jakie posiada konkretna osoba. Tylko wówczas można mówić, że jest właściwie pomalowana, a jej oczy optycznie powiększone. Trudno bowiem jest zdecydować się na konkretny tusz, gdy jest tyle modeli na rynku. Trzeba jednak do tego wyboru podejść z głową i właściwym nastawieniem. Tylko wówczas można mieć pewność, że się dobrze się posługuje taką odpowiednią mascarą i ma się kompletny makijaż.

Jaki tusz do rzęs wybrać?
Przewiń do góry