Jak zaprojektować najlepsze stoisko handlowe?

Otwarcie małego biznesu nie oznacza że można poświęcić mało czasu na jego przygotowanie, a reszta sama się ułoży. Formalności są takie same dla każdej firmy, trzeba mieć biznesplan, kapitał początkowy, pomysł na reklamę. Ja chciałam mieć własny sklep z akcesoriami do telefonów komórkowych. W moim mieście takowego brakowało. Ani w dużej galerii ani gdziekolwiek indziej nikt się tym nie zajmował.

Małe i praktyczne stoisko handlowe

najlepszy producent stoisk handlowychA przecież prawie każdy ma przynajmniej jeden telefon komórkowy, który chce chronić przed zniszczeniem. To cenna rzecz, są telefony i za kilka tysięcy, choć większość kosztuje kilkaset złotych. Potrzebne są futerały, szybki ochronne, czy też wymienne obudowy. Do tego chciałam sprzedawać drobną elektronike do telefonów, a mianowicie baterie, ładowarki, czy słuchawki różnego typu. Często takie rzeczy się psują a telefon ląduje w elektrośmieciach bo nie ma skąd zamówić części zamiennych. Najpierw chciałam wynajmowac lokal, ale nie znalazłam nic odpowiedniego. Potrzebna była mi bardzo mała przestrzeń na sprzedaż. Ostatecznie stanęło na tym, że wybrałam stoisko handlowe. To taka wyspa w galerii handlowej. Płaci się za nią o wiele mniejszy czynsz niż za normalny lokal, a mi wiele nie było trzeba. Z pomocą przyszedł też najlepszy producent stoisk handlowych. Mogłam sobie sama przy współpracy z grafikiem zaprojektować stoisko. Do wyboru miałam różne materiały, kształty, a także dodatki. Producent wykonywał całośc, to znaczy szafki, blaty, wejście do wyspy. Ja musiałam zająć się tylko pracą koncepcyjną. Wykonanie wyspy handlowej było tańsze niż się spodziewałam. A wyglądała ona bardzo atrakcyjnie, przyciągała wzrok. Wybrałam przeźroczysty materiał, bo dzięki temu będzie widać produkty od strony klienta. Blat był ciemny, błyszczący, ale miał ledowa taśmę podświetlaną na biało. To dawało efekt nowoczesności. Półki na stoisku były niewielkie i wąskie. Od mojej strony poniżej części wystawowej były zamykane szafki na pozostałe akcesoria. Mieściło się też krzesło dla mnie, bo na początku sama chciałam sprzedawać w sklepie, a potem bym kogoś wynajęła, jak już będą zyski i będę sobie mogła na to pozwolić.

Wybór wyspy zamiast lokalu był świetny. Wyszło to dużo taniej, a tak samo efektownie. Na wyspie spokojnie mogę zmieścić mnóstwo produktów do komórek i jeszcze mam sporo miejsca. Jak biznes się rozwinie to będę też oferowała akcesoria do tabletów, może także do laptopów. Producent zapewnił mnie, że w razie czego wyspę zawsze można powiększyć albo inaczej zmodyfikować.

Jak zaprojektować najlepsze stoisko handlowe?
Przewiń do góry