Grube narciarskie kurtki męskie hitem zimy!

Grube narciarskie męskie kurtki są rozchwytywane zarówno przez miłośników narciarstwa jak i mężczyzn, którzy zamiast tradycyjnej męskiej kurtki zimowej, postanowili, że podczas srogich zim, również odzież ta zawita w ich szafie. Przed zakupem męskiej kurtki narciarskiej powinniśmy jednak sprawdzić jej jakość.

Narciarskie kurtki męskie – co powinniśmy o nich wiedzieć?

gruba kurtka narciarska zimowa męska Stojąc na progu otwarcia sezonu zimowego warto wiedzieć, na co zwrócić uwagę podczas wyboru kurtki narciarskiej, aby podczas szusowania spełniła ona swoje zadanie na najwyższym poziomie. Spośród wszystkich informacji jakie producent podaje na metce, gruba kurtka narciarska zimowa męska w pierwszej kolejności powinna posiadać dane dotyczące zachowania komfortu cieplnego, oddychalności a także wodoszczelności, tak ważnej podczas zimowej aktywności. Informacje o tych parametrach zależą od membrany połączonej z właściwościami dodatkowych materiałów, których producent użył do uszycia konkretnej kurtki.Membrana to rodzaj powłoki, umieszczonej pomiędzy pozostałymi materiałami którego zadaniem jest ochrona przed czynnikami zewnętrznymi – wodą i wiatrem, a także regulacja temperatury podczas swobodnego przepuszczania nagromadzonej wewnątrz pary wodnej. Kurtka narciarska i snowboardowa poza dopasowanym krojem, który nie powinien ograniczać ruchów oraz zabudowaną stójką, która ochroni twarz i brodę przed wiatrem czy odpryskującymi kawałkami lodu, kurtka powinna posiadać regulowany kaptur. Może być od doczepiany lub zintegrowany. Jego wielkość powinna pozwolić na swobodne nasunięcie go na kask, a dzięki regulacji odpowiednie dopasowanie go do kształtu naszej głowy, aby ochronić ją przed deszczem czy chłodem, bez ograniczania widoczności na stoku. To element, który nie tylko wpływa na wysoki poziom komfortu podczas jazdy, ale także na bezpieczeństwo – nie tylko własne, ale i pozostałych narciarzy. Na rynku dominuje odzież wykonana z dwóch najpopularniejszych modeli laminatów:dwuwarstwowy (2L) uniwersalny laminat, łączący zewnętrzną warstwę tkaniny z membraną, która w tym wypadku jest osobną warstwą, trzywarstwowy (3L), w którym membrana stanowi środkowy element konstrukcji – w tym modelu, kurtka nie posiada oddzielnych podszewek, wszystkie warstwy są scalone w jeden płat. Dzięki temu, materiał ten charakteryzuje się wysoką odpornością nie tylko na działanie czynników zewnętrznych, ale także wytrzymałością na uszkodzenia mechaniczne.

W odniesieniu do odzieży narciarskiej – sportowej, oczekiwania wobec niej są o wiele wyższe, ale także specyfika sportu wymusza na producentach stałe udoskonalanie oferowanych produktów uwzględniając potrzeby użytkowników, ale także dając im coś więcej, na co być może wcześniej nie zwrócili uwagi. 

Grube narciarskie kurtki męskie hitem zimy!
Przewiń do góry