Grafika szklana zamiast kafelek do kuchni

Kiedyś myślałam, że najważniejszym największy problem przy urządzaniu domu będę miała z salonem. Myślałam tak dlatego że chciałam, żeby był w nowoczesnym stylu, żeby było dużo przestrzeni a jednoczenie dużo miejsca do przechowywania. Myślałam, że przez to, że najczęściej gości przyjmuję się w salonie będzie wpływać na mnie i na moje wybory przy urządzaniu go. Bardzo się w tej kwestii myliłam, opowiem, dlaczego.

Szklane kafelki z grafiką

grafika na szkleUrządzenie salonu nie było wielkim wyczynem tak samo jak pozostałych pokoi. Myślałam, że będzie dużo gorzej. Wyzwaniem okazała się kuchnia. Jak odpowiednio dobrać szafki, żeby wszystko rzeczy się zmieściły, jaki kolor, żeby łatwo się czyściło. Miałam wiele dylematów w wybieraniu mebli i rozstawieniu ich w pomieszczeniu. Kiedy udało mi się uporać z problemami pojawiły się kolejne. Mianowicie były to kafelki a raczej pytanie czy na pewno kafelki będą odpowiednie. Poszłam szukać inspiracji w markecie budowlanym. Na dziale kuchennym był dość spory wybór wszystkiego, lecz moją uwagę przykuła alejka podpisana grafika na szkle. Były to wielkie szklane kafle z różnego rodzaju grafikami, można było też na specjalne zamówienie stworzyć własną szklaną grafikę. Musiałam dopytać pracownika na jakiej zasadzie zastępuje to kafelki kuchenne. Okazało się, że szkło jest hartowane i zawiera powłokę przeciw przywieraniu tłuszczu i innych kuchennych osadów. Chciałam jeszcze porozmawiać z moim mężem na temat takich grafik na szkle, ale powiedział mi bez namysłu, że jeśli mi się podoba to mam brać. Kupiłam trzy duże grafiki w odcieniach koloru niebieskiego, aby zamontować je na ścianie nad zlewem i kuchenką gazową. Okazały się bardzo ciężkie i delikatne więc zamówiłam je z dostawą do domu i z góry zapłaciłam. Na następny dzień grafiki do kuchni przyjechały i mój mąż razem z fachowcem mogli je zamontować. Kiedy grafiki zostały zamontowane i wysechł klej mogłam zabrać się za sprzątanie kuchni. Grafiki prezentowały się naprawdę bardzo dobrze, reszta kuchni była w kafelkach i świetnie to do siebie pasowało. Wszystko dopełniały białe meble i dodatki.

Przy remoncie kuchni przypomniały mi się słowa mojej babci, że kuchnia to serce domu. Mimo tego, że zawsze myślałam inaczej te słowa okazały się prawdą. Myślę, że gdyby babcia zobaczyła, jak urządziłam kuchnie i jakie grafiki szklane do niej wybrałam pochwaliłaby mój wybór. Ja byłam bardzo zadowolona jak również mój mąż, dodatkowo szklane grafiki ułatwiły mi sprzątanie dokładnie tak jak mówił sprzedawca w markecie budowlanym.

Grafika szklana zamiast kafelek do kuchni
Przewiń do góry