Czyszczenie alufelg adbl vampire z efektem krwawienia

Samochody to miłość niejednego mężczyzny. Doskonale wiedzą, jak trzeba dbać o swoje auto, aby prezentowało się w jak najlepszy sposób. Czyszczenie i pielęgnacja bardzo często nie należą do najłatwiejszych i podczas wielu czynności trzeba uważać, aby nie pogorszyć stanu lub nie naruszyć powierzchni lakieru.

Doskonały ADBL do walki z brudem

adbl vampireJednym z miejsc, które są dosyć trudne do odpowiedniego doczyszczenia są opony oraz felgi. To na nich osadza się najwięcej brudu, które głównie pochodzi z klocków hamulcowych, a dokładnie osadu, który powstaje podczas ocierania. Aby skutecznie doczyścić felgi należy używać specjalistycznych środków czyszczących, jak na przykład adbl vampire. Jego nazwa wynika z efektu, jaki daje, czyli efektu krwawienia. Początkowo ma on kolor bezbarwny, jednak po naniesieniu robi się czerwony. Aby wyczyścić swoje alufelgi takim środkiem należy pamiętać, że muszą być one chłodne, ponieważ nakładanie takich środków na gorące nie jest wskazane – może to przynieść więcej szkód niż korzyści. Inną ważną kwestią jest to, że warto spłukać z felg luźny brud. Jeśli wiemy, że jest ona chłodna i ma ściągnięty brud wierzchni można przystąpić do nanoszenia deironizera na całą powierzchnię. Po rozpryskaniu ich można przystąpić do spłukiwania poprzez użycie wody pod ciśnieniem. Samo czyszczenie alufelg to nie jest jedyny proces, jaki powinny one przechodzić. Przede wszystkim kupując tą część samochodu należy pamiętać, że powinny być one zakonserwowane już przed pierwszym montażem. Nieodpowiednio zakonserwowane mogą się niepotrzebnie niszczyć, co może wpływać na wygląd ich i całego samochodu. Pięknie wyglądające obręcze należy pokryć specjalnym woskiem, który zabezpieczy je przed osadzeniem się brudu oraz ułatwi późniejsze czyszczenie. Kurz i pył po pewnym czasie tworzą stabilną warstwę, przez co ciężko jest usunąć ją w późniejszym czasie, a wosk może ułatwić czyszczenie. Procedura doczyszczania swoich alufelg powinna być powtarzana średnio raz na miesiąc, aby zapewnić ciągłą ochronę. Ale zawsze należy pamiętać, że nie warto czyścić je wtedy, kiedy są nagrzane. Ponadto należy pamiętać, że podczas nanoszenia preparatu powinno się zachować odległość na około 10-15 centymetrów i odczekać kilka minut.

Posiadając pięknie wyglądające alufelgi należy pamiętać, że najlepszy efekt dają wtedy kiedy są odpowiednio doczyszczone. Chowając je na okres zimowy trzeba wiedzieć, że muszą być odpowiednio zabezpieczone i zakonserwowane, aby podczas wyciągania ich w sezonie wiosennym oraz letnim nadal dawały spektakularny efekt.

Czyszczenie alufelg adbl vampire z efektem krwawienia
Przewiń do góry