Czym się różni sufit napinany od podwieszanego?

Na naszym rynku są dostępne sufity podwieszane i napinane. Różnice między tymi sufitami pojawiają się już w zakresie montażu i konstrukcji. W przypadku sufitu napinanego mamy do czynienia z membraną, która mocowana jest na obwodzie sufitu na specjalnych profilach. Z kolei sufity podwieszane wykonywane są z profili i przytwierdzonych do nich płyt gipsowych lub kartonowych. Pracuję w firmie, która zajmuje się remontami w domach, mieszkaniach. Montujemy też sufity różnego rodzaju.

Zlecenia na napinane sufity w Krakowie

sufit napinany wysokiej jakości krakówCoraz więcej mamy zleceń na remonty mieszkań w Krakowie. Dużo klientów chce mięć zamontowane  oryginalne, nowoczesne sufity. Zdobyliśmy doświadczenie w ich montażu, zakładaniu. Daliśmy też ogłoszenie do Internetu sufit napinany wysokiej jakości kraków szybki i precyzyjny montaż. Dzięki temu ogłoszeniu mieliśmy coraz więcej zamówień na sufity napinane. Bardzo istotne jest to, że sufity napinane nadają się do wielokrotnego montażu i demontażu. Podczas zakładania folii nie tworzy się pył i kurz tak jak w przypadku sufitu podwieszanego, a całkowity czas montażu jest znacznie krótszy i w zależności od powierzchni wynosi od kilku godzin do dnia roboczego. Dlatego klienci wolą właśnie sufity napinane od podwieszanych. Sam w swoim mieszkaniu zamontowałem sobie taki sufit w sypialni i w pokoju dziecięcym. Synom w ich pokoju założyłem podświetlany lampkami LED sufit w gwiazdy, u siebie w delikatny kwiatowy wzorek. Dodatkowym atutem jest wytrzymałość sufitów tego typu. W przypadku zalania, sufit napinany może wytrzymać nawet do 100 l wod nam2 . To zależy od konfiguracji i zastosowanej tekstury, materiału. Co najważniejsze, po zlikwidowaniu usterki sufit napinany wraca do swojego kształtu, ponieważ posiada pamięć strukturalną. To również często klienci brali pod uwagę decydując się na montaż sufitu. Sufity te tez się W przypadku, wystarczy przetrzeć je miękką ściereczką, gąbką oraz łagodnym detergentem i czystą wodą.

Często klienci zadają mi pytanie z czego zrobiony jest sufit napinany ? Jest on wykonany bezpiecznej dla zdrowia folii. Składa się jedynie z dwóch elementów, profilu mocowanego na ścianie oraz rozpiętej między nimi folii. Moim zdaniem, jako fachowca, sufit napinany idealnie równa powierzchnie, jest niepalny, bardzo lekki, nie obciąża stropu. Poza tym dostępny jest w szerokiej gamie kolorów i struktur. Nie ma na nim pęknięć, zarysowań jak na tradycyjnym suficie. Idealne jest również to,że nie blaknie, nie płowieje, można zamontować na nim ledy.