Co zrobić aby pozbyć się zgagi?

Zgaga inaczej refluks, to problemy z trawieniem, które wpływają bardzo niekorzystnie na nasze samopoczucie, dodatkowo. Cofanie się treści żołądkowej, która jest bardzo kwaśna nie jest najprzyjemniejszym zjawiskiem, jednak da się temu odpowiednio zaradzić, nawet nie mamy pojęcia, że istnieje dieta aby poradzić sobie z refluksem żołądka. Trzeba tylko dość mocno przywiązać wagę i będzie serio ok. 

Jaka dieta przy zgadze? 

dieta przy refluksiePrzyczyną refluksu jest to, ze mięsień położony przy dolnym zwieraczu przełyku, który rozkurcza się przy połykaniu pokarmu, a następnie zamyka się uniemożliwiając się przesuwaniem pokarmu. Tymczasem u chorych ludzi, czyli u takich którzy refluks posiadają, zwieracz się nie domyka i następuje, tak zwane wybijanie pokarmu.  które jest często opisywane jako nieprzyjemne palenie, pieczenie w przełyku.  Dodatkowo tez to refluksu mogą się przyczynić różne inne czynniki, jak na przykład stosowanie silnych antybiotyków, zaburzenia hormonalne, leki na nadciśnienie tętnicze czy stosowanie antykoncepcji hormonalnej. Oczywiście nie we wszystkich przypadkach ale przy bardziej schorowanych organizmach niestety efekt się potęguje.  Dieta przy refluksie powinna składać się przede wszystkim z soku z cytryny, może to dziwnie zabrzmi, ale picie codziennie wody z cytryna potrafi naprawdę bardzo pomóc przy tego typu objawach. Uwaga wodę z cytryną pijemy tylko w takich momentach kiedy refluksu nie mamy. Warto wyeliminować białe pieczywo, czy żółty ser albo przetworzone wędliny, pasztet, paprykarze. Przede wszystkim dieta przy refluksie powinna się składać z nabiału, jeżeli odczuwamy pieczenie w przełyku, warto zasięgnąć białego jogurtu bez żadnych dodatków, szklanki mleka czy łyżeczki śmietany.  To na pewno nam błyskawicznie pomoże, ponieważ działa to na zasadzie zasady. Ponadto powinniśmy ograniczać pokarmy tłuste, mocno przyprawionych, gazowanych napojów, cytrusów, kawy i czekolady. Oraz co najważniejsze pić sporo wody i nie faszerować się niepotrzebnymi lekami. 

Odpowiednia dieta przy refluksie to coś na co powinniśmy zwrócić uwagę, warto również pomyśleć nad tym aby udać się na badania, ponieważ czasami przyczyną zgagi może być to, że mamy bakterię helicoakter pyroli, która nie jest aż tak szkodliwa dla nas, ale nieleczona też i uaktywniona w zły sposób, może naprawdę przynieść marne skutki.  Dodatkowo, odpowiednio dobrane leki oraz po diagnozie warto udać się od dietetyka i się po prostu nastawić na ułożenie planu diety. Jest to mega istotne i co najważniejsze, warto regularnie uczęszczać do dietetyka. 

Co zrobić aby pozbyć się zgagi?
Przewiń do góry