Bezglutenowy chleb na śniadanie

W dzisiejszych czasach jesteśmy coraz bardziej zabiegani i ciągle gdzieś się śpieszymy. Nie mamy zbyt wiele czasu na oddawanie się swoim pasom, spotkania z przyjaciółmi czy spędzanie miłych chwil z rodziną. Wielu z nas stara się znaleźć dodatkowe minuty kosztem innych zajęć, uznawanych za mniej ważne. Dlatego często rezygnujemy z porannego posiłku, by zamiast tego naszykować dzieci do szkoły lub poczytać gazetę.

Smaczny śniadaniowy chleb bez glutenu

śniadaniowy chleb bezglutenowyNiestety, na dłuższą metę styl życia, który nie uwzględnia porannych posiłków, jest bardzo groźny. Naukowcy już od lat starają się przekonać nas, że śniadanie jest podstawowym posiłkiem w ciągu dnia, bazą energetyczną dla organizmu, a rezygnacja z jego spożywania może być groźna dla zdrowia. Rano trzeba zjeść śniadanie – reguła, której uczymy nasze dzieci, jest wskazówką również dla nas. Często zdarza się, że cierpimy na różnego rodzaju nietolerancje pokarmowe, które sprawiają, że nie potrafimy cieszyć się ze spożywania posiłków. Tymczasem stosowanie zamienników może pomóc nam w podejmowaniu racjonalnych decyzji dotyczących żywienia. Śniadaniowy chleb bezglutenowy kupimy bez problemów w supermarketach, sklepach spożywczych i piekarniach. Taki chleb jest bezpieczny dla osób, które cierpią na nietolerancję glutenu. Muszą one bardzo uważać, by nie spożyć nawet niewielkich ilości tego składnika, gdyż może to wywołać groźną reakcję alergiczną. Jeśli jednak upewnimy się, że nasz chleb jest bezpieczny, możemy przygotowywać z niego kanapki, zapiekać, ozdabiać na różne sposoby, tak by cieszyć się pełnowartościowym śniadaniem każdego dnia. W naszej diecie powinny przeważać owoce, warzywa i produkty pełnoziarniste. Nie musimy całkowicie rezygnować z ulubionego pieczywa, wystarczy zastąpić je zdrowym, bezglutenowym zamiennikiem. Dzięki temu nasze posiłki wciąż będą nas cieszyć i zachęcać do zasiadania przy stole, Smaczny chleb śniadaniowy może ponadto zachęcić nas do codziennego zjadania porannych posiłków. Już po paru dniach zauważymy, że mamy więcej sił i energii życiowej. Śniadanie z bezglutenowym chlebem to pyszna podróż do krainy smaków.

Pieczywo stanowi jeden z podstawowych elementów naszej diety. Powinniśmy jednak częściej zwracać uwagę na jego skład, zwłaszcza gdy cierpimy na nietolerancję glutenu. Musimy wówczas szczególnie uważać i wybierać produkty, które są wolne od tego składnika. Na rynku znajdziemy wiele rodzajów chleba bez dodatku glutenu, które umilą nam codzienne posiłki i sprawią, że nie będziemy musieli rezygnować z przyjemności.

Bezglutenowy chleb na śniadanie
Przewiń do góry