Badanie suchości skóry z analizatorem

Każda kobieta chciałaby być jak najdłużej piękna, gładka i jędrna. Biologiczny proces starzenia skóry jest jednak nieunikniony. Warto jednak godnie z nim walczyć i starzeć się urokliwie, z godnością acz jednocześnie dużo wolniej. Aby taki stan osiągnąć walcz z suchością skóry, która przyczynia się głównie do zmarszczek, ale i dodatkowo je utrwala.

Czy suchość skóry oznacza przyśpieszone starzenie?

analizator skóryJest w tym sporo prawdy, nie trzeba znacznej wiedzy by to zrozumieć. Wszystko co wysusza się, zwyczajnie marszczy, miecie, gniecie. Tak jest z liśćmi suszonymi tak jest też z zamoczoną a potem wysuszoną kartką papieru czy tkaniną suchą po praniu. Suchość skóry utrwala zmarszczki. To fakt. Brak ochrony hydrolipidowej, zaburzenie wodnej gospodarki powoduje, że skóra robi się matowa, spięta, łuszcząca i poprostu starzeje się. Warto analizować i obserwować stan swojej skóry, aby profesjonalnie i na czas przeprowadzić odpowiednią kosmetologiczną odpowiedź. Znalazłam niedawno na rynku niedrogie urządzenie zwane analizatorem skóry, podręczne i domowego użytku. Polega na przytknięciu diod do naskórka – trochę na zasadzie termometru – i po chwili na wyświetlaczu pojawiają nam się trzy dane: wilgotność procentowa skóry, punktowy wskaźnik natłuszczenia skóry i stopień jej szorstkości. To trzy kluczowe elementy, które na poziomie domowym pomogą nam dobrać odpowiednie kosmetyki. Do ów urządzenia dołączona jest instrukcja, jak odczytywać poszczególne poziomy wskaźników i jak wówczas działać. Cena to niebagatela od 159 zł do 200 zł maksymalnie. Rewelacyjny może być to również prezent, chociażby dla przyjaciółki, która uwielbia dbałość o stan skóry i wszelkie kosmetologiczne gadżety. Wersja przeze mnie zaprezentowana to domowe urządzenie. Jeśli chcemy w pełni profesjonalnej diagnozy stanu skóry, należy udać się do profesjonalnej kliniki urody, gdzie nowoczesny analizator skóry w sposób dogłębny wskaże zdecydowanie więcej o skórze. Bywa, że tego typu urządzenie to już koszt nawet 29 tysięcy złoty.  Mowa tu jednak o zupełnie innej technologii zastosowania.

Wszelkie analizatory skóry pozwalają na trafność doboru odpowiednich kosmetyków czy zabiegów. Ze skórą nie możemy bowiem działać „w ciemno”. Musi być jasne czego od nas oczekuje, żeby zapobiec przede wszystkim wrogiemu nam procesowi starzenia. Pamiętajmy jednak, że wszystko z umiarem i nadmierna wojna ze starzeniem skóry może spowodować również niepożądane efekty wizualne. „Starzej się z godnością” – to moje motto na dziś dzień.

Badanie suchości skóry z analizatorem
Przewiń do góry